Poradna

-
Kde je zápis ze zasedání zastupitelstva uložen?
 
Je obec povinna osadnímu výboru předkládat návrhy předkládané zastupitelstvu a radě, které se týkají dané části obce?
 
-
 

AKTUÁLNÍ KURZY

-

Přihlaste se na akreditované kurzy

AKTUÁLNÍ NABÍDKA KUZRŮ

  

 
-
 

Akce SMO ČR

-

 

Právní konference

Svazu měst a obcí ČR

5.-7.2. 2020

Hotel Jezerka - Seč

 

-
 

Aktuality

Projekt ESO startuje - Svaz měst a obcí ČR školí první zastupitele a úředníky!

Svaz měst a obcí ČR, v rámci realizace nového vzdělávacího projektu Efektivní správa obcí – ESO, zahájil v úterý 16. října 2018 v jihočeském Táboře první z řady plánovaných vzdělávacích akcí. V průběhu úvodního školení se 38 účastníků seznámilo se systémem veřejné správy a základními principy fungování obcí.

Svazový vzdělávací projekt ESO bude realizován do dubna roku 2022 a navazuje na velice známé a úspěšné projekty „Vzdělaný zastupitel“ a  Odpovědný zastupitel“.

Součástí projektu ESO je i nové vydání oblíbené a uznávané „Příručky pro člena zastupitelstva obce po volbách v roce 2018“, kterou Svaz měst a obcí zcela zdarma distribuuje všem zvoleným zastupitelům měst a obcí.

Klíčovým segmentem pak je realizace bezplatných vzdělávacích seminářů, a to jak pro zastupitele, tak i zaměstnance měst a obcí. Semináře přitom budou probíhat přímo v obcích, případně v nejbližším okolí tak, aby nikdo neztrácel čas zbytečným cestováním. Pro zaměstnance územně samosprávných celků budou semináře pochopitelně i s patřičnou akreditací. Školení budou, obdobně jako v minulosti, reflektovat i řešení konkrétních problémů s přihlédnutím k místním specifikům, a to pod vedením špičkových lektorů s dlouholetými zkušenostmi ze všech oblastí veřejné správy České republiky.

Právě zahajujeme registraci zájemců o školení. Pokud máte zájem Vy, popřípadě zástupci Vašeho města, obce či DSO o uspořádání školení, neváhejte se na nás obrátit s Vaším požadavkem.

Více informací a registrace do projektu ZDE

 
 
 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2023 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.